Home Product Index Cable Assemblies Circular Cable Assemblies TCM044PC2DC006
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TCM044PC2DC006
Part Number
TCM044PC2DC006
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description
CONN PLUG 44POS CPC 30AWG 6"
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Circular Cable Assemblies
TE Connectivity
TE Connectivity
In Stock 79 pcs
    170.52000/pcs
  • 5 pcs
Product Parameter
Part NumberTCM044PC2DC006
Part StatusActive
Connector TypeCircular 44 pos Male to Wire Leads
Length0.50' (152.40mm)