Home Product Index Cables, Wires - Management Cable Ties and Cable Lacing REZ200.NB3P
HellermannTyton REZ200.NB3P
Part Number
REZ200.NB3P
Manufacturer
HellermannTyton
Description
RELEASABLE TIE 7.8"L 30LB BLACK
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Cable Ties and Cable Lacing
HellermannTyton
    0.20760/pcs
  • 100 pcs
    0.22005/pcs
  • 300 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberREZ200.NB3P
Part StatusActive
Wire/Cable Tie TypeStandard, Pinch Releasable
Bundle Diameter1.97" (50.00mm)
Length0.656' (200.00mm, 7.87")
Width0.185" (4.70mm)