Home Product Index Discrete Semiconductor Diodes - Rectifiers - Arrays BYW99P-200
STMicroelectronics BYW99P-200
Part Number
BYW99P-200
Description
DIODE ARRAY GP 200V 15A SOT93
Family
Diodes - Rectifiers - Arrays
Product Parameter
Part NumberBYW99P-200
Part StatusObsolete
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 12A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)40ns
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 200V
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C