Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors SP1008R-333K
API Delevan Inc. SP1008R-333K
Part Number
SP1008R-333K
Manufacturer
API Delevan Inc.
Description
FIXED IND 33UH 157MA 4.9 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fixed Inductors
API Delevan Inc
    1.18480/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberSP1008R-333K
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating152mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.9 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Related Products
SP10
Manufacturer: C&K
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 10MA 20V