| Part Number | HA55L-3623220LF |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | - |
| Inductance | 22µH |
| Tolerance | - |
| Current Rating | 34A |
| Current - Saturation | 26A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 3.85 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 1.417" L x 0.906" W (36.00mm x 23.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 8.83UH 41A 2 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 13.5UH 39A 2.76 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 16.3UH 37A 3.25 MOHM
In Stock: 192
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 22UH 34A 3.85 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 40UH 26A 6.2 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 50UH 32A 8.35 MOHM TH
In Stock: 0