Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors CDC5D20NP-152KC
Sumida America Components Inc. CDC5D20NP-152KC
Part Number
CDC5D20NP-152KC
Description
FIXED IND 1.5MH 70MA 21 OHM SMD
Product Parameter
Part NumberCDC5D20NP-152KC
Material - Core-
Inductance1.5mH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)21 Ohm Max
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)