Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors CDC5D20NP-332KC
Sumida America Components Inc. CDC5D20NP-332KC
Part Number
CDC5D20NP-332KC
Description
FIXED IND 3.3MH 50MA 41 OHM SMD
Product Parameter
Part NumberCDC5D20NP-332KC
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)41 Ohm Max
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)