Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors SPD127R-334M
API Delevan Inc. SPD127R-334M
Part Number
SPD127R-334M
Manufacturer
API Delevan Inc.
Description
FIXED IND 330UH 1A 620 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fixed Inductors
API Delevan Inc
    0.89280/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberSPD127R-334M
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)