Koti Tuoteseloste Anturit, muuntimet Paineanturit, muuntimet MG-1000-B-MD-R
SSI Technologies Inc MG-1000-B-MD-R
Osa numero
MG-1000-B-MD-R
Valmistaja
SSI Technologies Inc
Kuvaus
SENSOR 1000 PSI 4-20 MA 1/8 NPT
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Paineanturit, muuntimet
SSI Technologies Inc
    90.62500/pcs
  • 10 pcs
Tuoteparametri
Osa numero MG-1000-B-MD-R
Osan tila Active
Paineen tyyppi Vented Gauge
Käyttöpaine 1000 PSI (6894.76 kPa)
Tulostyyppi Wheatstone Bridge
ulostulo 4 mA ~ 20 mA, LCD Display
tarkkuus ±0.25%
Jännitteensyöttö 12V
Portin koko Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Portti tyyli Threaded
ominaisuudet Temperature Compensated
Lopetustyyli -
Suurin paine 3000 PSI (20684.27 kPa)
Käyttölämpötila -10°C ~ 60°C