| Part Number | HM15-10150LF |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Toroidal |
| Material - Core | - |
| Inductance | 150µH |
| Tolerance | - |
| Current Rating | 1.7A |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 360 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Frequency - Test | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.700" L x 0.500" W (17.78mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.700" (17.78mm) |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 1.7A 360 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220UH 1.5A 380 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 330UH 1A 740 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 470UH 900MA 1.18 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 820UH 750MA 2.3 OHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 1MH 500MA 2.4 OHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 150UH 1.7A 360 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 220UH 1.5A 380 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 330UH 1A 740 MOHM TH
In Stock: 0