| Part Number | LTC1535CSW#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 30mV |
| Data Rate | 250KBd |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MSOP
In Stock: 253
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP
In Stock: 245
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWTCHD CAP 2V 0.1A 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8SOIC
In Stock: 1