| Part Number | EL1503ACMZ |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Driver |
| Protocol | DSL |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 12 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SO |