| Part Number | EL1503ACM |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Driver |
| Protocol | DSL |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 12 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SO |
Manufacturer: Crydom Co.
Description: SSR IP00 100VDC/10A 4-8VDC
In Stock: 30
Manufacturer: Crydom Co.
Description: RELAY SSR 100VDC 10A 4-8VDC QC
In Stock: 8
Manufacturer: Crydom Co.
Description: SSR IP00 100VDC/10A 10-14VDC
In Stock: 93
Manufacturer: Crydom Co.
Description: RELAY SSR 100VDC 10A 10-14VDC QC
In Stock: 10
Manufacturer: Crydom Co.
Description: SSR IP00 100VDC/10A 21-27VDC
In Stock: 23
Manufacturer: Crydom Co.
Description: RELAY SSR 100VDC 10A 21-27VDC QC
In Stock: 4
Manufacturer: Crydom Co.
Description: SSR IP00 100VDC/5A 10-14VDC
In Stock: 16
Manufacturer: Crydom Co.
Description: SSR IP00 100VDC/5A 21-27VDC
In Stock: 152
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP
In Stock: 0