Home Product Index Crystals, Oscillators, Resonators Oscillators XLH73V010.000000I
IDT, Integrated Device Technology Inc XLH73V010.000000I
Part Number
XLH73V010.000000I
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Description
OSC VCXO 10.000MHZ HCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Oscillators
    0.86700/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberXLH73V010.000000I
Part StatusActive
TypeVCXO
Frequency10MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)