Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-20E-87-C2-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-87-C2-R0
Part Number
ATS-20E-87-C2-R0
Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766
Advanced Thermal Solutions Inc
    2.83650/pcs
  • 10 pcs
    2.83650/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-20E-87-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.16°C/W @ 100 LFM