Koti Tuoteseloste Integroidut piirit (IC) PMIC - jännitesäätimet - tasavirtakytkimet LM43601PWPR
Texas Instruments LM43601PWPR
Osa numero
LM43601PWPR
Valmistaja
Texas Instruments
Kuvaus
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16SSOP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
PMIC - jännitesäätimet - tasavirtakytkimet
Texas Instruments
Tuoteparametri
Osa numero LM43601PWPR
Osan tila Active
toiminto Step-Down
Lähdön kokoonpano Positive
topologia Buck
Tulostyyppi Adjustable
Lähdöiden määrä 1
Jännite - Tulo (min) 3.5V
Jännite - Syöttö (maksimi) 36V
Jännite - ulostulo (min / kiinteä) 1V
Jännite - ulostulo (maksimi) 28V
Nykyinen - lähtö 1A
Taajuus - Kytkentä 200kHz ~ 2.2MHz
Synkroninen tasasuuntaja Yes
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C (TJ)
Asennustyyppi Surface Mount
Pakkaus / kotelo 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad