Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single STWA12N120K5
STMicroelectronics STWA12N120K5
Osa numero
STWA12N120K5
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
MOSFET N-CH 1200V 12A TO-247-3
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
STMicroelectronics
    6.09500/pcs
  • 10 pcs
    5.76050/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero STWA12N120K5
Osan tila Active
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 1200V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 12A (Tc)
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 100µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 44.2nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1370pF @ 100V
Vgs (Max) ±30V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 250W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 690 mOhm @ 6A, 10V
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)