Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - IGBT - Single STGY40NC60VD
STMicroelectronics STGY40NC60VD
Osa numero
STGY40NC60VD
Kuvaus
IGBT 600V 80A 260W MAX247
Perhe
Transistorit - IGBT - Single
STMicroelectronics
    5.77500/pcs
  • 10 pcs
    5.21500/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero STGY40NC60VD
Osan tila Active
IGBT-tyyppi -
Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) 600V
Nykyinen - Collector (Ic) (Max) 80A
Nykyinen - Collector Pulsed (Icm) -
Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 40A
Teho - Max 260W
Energian vaihto 330µJ (on), 720µJ (off)
Syötteen tyyppi Standard
Gate Charge 214nC
Td (päällä / pois) @ 25 ° C 43ns/140ns
Testausolosuhteet 390V, 40A, 3.3 Ohm, 15V
Käänteinen palautusaika (trr) 44ns
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)