Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50WXA100MEFCTA8X9
Rubycon 50WXA100MEFCTA8X9
Osa numero
50WXA100MEFCTA8X9
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 50WXA100MEFCTA8X9
Osan tila Active
kapasitanssi 100µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -55°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 200mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 240mA @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.413" (10.50mm)