Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 500MXH390MEFCSN30X60
Rubycon 500MXH390MEFCSN30X60
Osa numero
500MXH390MEFCSN30X60
Kuvaus
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP
Rubycon
    5.87000/pcs
  • 10 pcs
    5.21900/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 500MXH390MEFCSN30X60
Osan tila Active
kapasitanssi 390µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 500V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 2.06A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 2.884A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 1.181" Dia (30.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 2.441" (62.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can - Snap-In
Liittyvät tuotteet
500MXH390MEFCSN30X60
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP