Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 250MXG1000MEFCSN30X40
Rubycon 250MXG1000MEFCSN30X40
Osa numero
250MXG1000MEFCSN30X40
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Rubycon
    2.59000/pcs
  • 10 pcs
    2.33300/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 250MXG1000MEFCSN30X40
Osan tila Active
kapasitanssi 1000µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 250V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio -
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 2.4A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 3.6A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 1.181" Dia (30.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.654" (42.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can - Snap-In
Liittyvät tuotteet
250MXG1000MEFCSN30X40
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP