Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 160VXR1200MEFC25X50
Rubycon 160VXR1200MEFC25X50
Osa numero
160VXR1200MEFC25X50
Kuvaus
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP
Rubycon
    1.84747/pcs
  • 200 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 160VXR1200MEFC25X50
Osan tila Active
kapasitanssi 1200µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 160V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 2.3A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 3.45A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.984" Dia (25.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 2.047" (52.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can - Snap-In
Liittyvät tuotteet
160VXR1800MEFCSN35X40
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP
Varastossa: 0
RFQ 2.50245/pcs
160VXR1200MEFC25X50
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP
Varastossa: 0
RFQ 1.84747/pcs
160VXR1200MEFCSN25X50