Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 160TXW390MEFC12.5X55
Rubycon 160TXW390MEFC12.5X55
Osa numero
160TXW390MEFC12.5X55
Kuvaus
CAP ALUM 390UF 20% 160V RADIAL
Rubycon
    2.00000/pcs
  • 10 pcs
    1.61450/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 160TXW390MEFC12.5X55
Osan tila Active
kapasitanssi 390µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 160V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.35A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.89A @ 100kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 2.264" (57.50mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can
Liittyvät tuotteet
160TXW390MEFC12.5X55
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 390UF 20% 160V RADIAL