Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single APT5010JVRU3
Microsemi Corporation APT5010JVRU3
Osa numero
APT5010JVRU3
Valmistaja
Microsemi Corporation
Kuvaus
MOSFET N-CH 500V 44A SOT227
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
Microsemi Corporation
Tuoteparametri
Osa numero APT5010JVRU3
Osan tila Active
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 500V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 44A
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 312nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 7410pF @ 25V
Vgs (Max) ±30V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 450W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 100 mOhm @ 22A, 10V
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)