Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Diodit - Tasasuuntaajat - Yksittäiset APT10SCD120B
Microsemi Corporation APT10SCD120B
Osa numero
APT10SCD120B
Valmistaja
Microsemi Corporation
Kuvaus
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 36A TO247
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Diodit - Tasasuuntaajat - Yksittäiset
Microsemi Corporation
    5.61000/pcs
  • 10 pcs
    5.04900/pcs
  • 25 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
Tuoteparametri
Osa numero APT10SCD120B
Osan tila Active
Diodityyppi Silicon Carbide Schottky
Jännite - DC taakse (Vr) (Max) 1200V
Nykyinen - keskiarvo korjattu (Io) 36A (DC)
Jännite - eteenpäin (Vf) (maksimi) @ Jos 1.8V @ 10A
Nopeus No Recovery Time > 500mA (Io)
Käänteinen palautusaika (trr) 0ns
Nykyinen - taaksepäin vuoto @ Vr 200µA @ 1200V
Kapasitanssi @ Vr, F 600pF @ 0V, 1MHz
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo TO-247-2
Toimittajan laitepaketti TO-247
Käyttölämpötila - liitäntä -55°C ~ 150°C