| Osa numero | IRLU024ZPBF |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 55V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 16A (Tc) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 3V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 9.9nC @ 5V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 380pF @ 25V |
| Vgs (Max) | ±16V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 35W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 58 mOhm @ 9.6A, 10V |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Toimittajan laitepaketti | I-Pak |
| Pakkaus / kotelo | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 60V 14A I-PAK
Varastossa: 5839
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: MOSFET N-CH 55V 17A I-PAK
Varastossa: 5570
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 60V 7.7A I-PAK
Varastossa: 4679