Home Product Index Boxes, Enclosures, Racks Boxes W45-10-46B
Vector Electronics W45-10-46B
Part Number
W45-10-46B
Manufacturer
Vector Electronics
Description
CASE ALUM UNPAINTED 10"L X 4.5"W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Boxes
Vector Electronics
In Stock 288 pcs
Product Parameter
Part NumberW45-10-46B
Part StatusActive
Container TypeCase
Size / Dimension10.000" L x 4.500" W (254.00mm x 114.30mm)
Height4.610" (117.09mm)
Area (L x W)45.0" (290cm)