| Part Number | ADF04SATR09400 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST |
| Number of Positions | 4 |
| Current Rating | 100mA |
| Voltage Rating | 5VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.203" (5.15mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | J Lead |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | - |
Manufacturer: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 5V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 24V
In Stock: 0