Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors PF0464.223NL
Pulse Electronics Corporation PF0464.223NL
Part Number
PF0464.223NL
Description
FIXED IND 22UH 1.85A 113 MOHM
Family
Fixed Inductors
Pulse Electronics Corporation
In Stock 500 pcs
    0.73500/pcs
  • 10 pcs
    0.68250/pcs
Product Parameter
Part NumberPF0464.223NL
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.85A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)113 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant21MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.284" L x 0.284" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)