| Part Number | ADP3806JRU-12.6-R7 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Battery Chemistry | Lithium-Ion |
| Number of Cells | - |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Programmable Features | - |
| Fault Protection | - |
| Charge Current - Max | - |
| Battery Pack Voltage | 12.6V |
| Voltage - Supply (Max) | 20V |
| Interface | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TA) |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: IC CHARGER LI-ION 12.6V 24-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: IC CHARGER LI-ION ADJ 24-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: IC CTRLR LI-ION CHARGER 24LFCSP
In Stock: 0