| Part Number | 0217.080MRET1P |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 80mA |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Fast |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Melting I²t | 0.00083 |
| Approvals | CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
In Stock: 32052
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
In Stock: 940
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
In Stock: 0