| Part Number | 0217.032H |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 32mA |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Fast |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Melting I²t | 0.00006 |
| Approvals | CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
Manufacturer: Weidmuller
Description: CONN TERM BLK FEED THRU 12-22AWG
In Stock: 75