Home Product Index Circuit Protection Fuses 0217.032VXP
Littelfuse Inc. 0217.032VXP
Part Number
0217.032VXP
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Description
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fuses
Littelfuse Inc
    5.67900/pcs
  • 5 pcs
Product Parameter
Part Number0217.032VXP
Part StatusActive
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating32mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Response TimeFast
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.00006
ApprovalsCCC, CE, CSA,KC, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)