| Part Number | 0157.080DR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating | 80mA |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Response Time | Fast |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block with Clip |
| Mounting Type | Holder/Surface Mount |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Melting I²t | 0.00033 |
| Approvals | cULus |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.256" L x 0.146" W x 0.154" H (6.50mm x 3.70mm x 3.90mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BRD MNT 62MA 125VAC/VDC SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MOUNT 80MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 100MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 160MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 315MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC
In Stock: 0