| Part Number | LTM8058EY#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 3.1V |
| Voltage - Input (Max) | 31V |
| Voltage - Output 1 | 2.3 ~ 13 V |
| Voltage - Output 2 | 1.2 ~ 12 V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 440mA, 300mA |
| Power (Watts) | - |
| Voltage - Isolation | 3.0kV (3000V) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-BBGA Module |
| Size / Dimension | 0.44" L x 0.35" W x 0.19" H (11.3mm x 9.0mm x 4.9mm) |
| Supplier Device Package | 38-BGA (11.25x9) |
| Control Features | - |
Manufacturer: Linear Technology
Description: DC/DC CONVERTER 0.97-18V 3.5A
In Stock: 93
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG 6 BUCK/LINEAR 121BGA
In Stock: 78
Manufacturer: Linear Technology
Description: DC/DC CONVERTER 0.97-18V 3.5A
In Stock: 754
Manufacturer: Linear Technology
Description: DC/DC CONVERTER 0.97-18V 3.5A
In Stock: 229
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG UMOD 5A 5OUT LDO 121BGA
In Stock: 111
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG 6 BUCK/LINEAR 121BGA
In Stock: 40
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG 6 BUCK/LINEAR 121BGA
In Stock: 107