| Part Number | LTC6416CDDB#TRMPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Buffer |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Differential |
| Slew Rate | 3400 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 2GHz |
| Current - Input Bias | 5µA |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Current - Supply | 42mA |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 3.9 V, ±1.35 V ~ 1.95 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x2) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 1.4GHZ 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 1.4GHZ 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 1.4GHZ 16QFN
In Stock: 70
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 1.4GHZ 16QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP VGA 800MHZ 24QFN
In Stock: 25
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP VGA 800MHZ 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP VGA 800MHZ 24QFN
In Stock: 4
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP VGA 800MHZ 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP BUFFER 2GHZ 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP BUFFER 2GHZ 10DFN
In Stock: 0