| Part Number | LTC1518CS#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Receiver |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | 25mV |
| Data Rate | 52Mbps |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MSOP
In Stock: 253
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP
In Stock: 245
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWTCHD CAP 2V 0.1A 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8SOIC
In Stock: 1