| Part Number | LTC1387CSW#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | Multiprotocol |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | 40mV |
| Data Rate | 150KBd |
| Voltage - Supply | 5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 24SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 24SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232/RS485/EIA562 24DIP
In Stock: 3
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232/485/EIA562 24-SOIC
In Stock: 515
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232/485/EIA562 24-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232/RS485/EIA562 24DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232/485/EIA562 24-SOIC
In Stock: 137
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TXRX RS232/485/EIA562 24-SOIC
In Stock: 0