| Part Number | LTC1153CS8#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Overvoltage Protection, Circuit Breaker |
| Current - Supply | 180µA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 18KHZ 8DIP
In Stock: 321
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 18KHZ 16SO
In Stock: 655
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 18KHZ 16SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0