| Part Number | LT3781IG |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Output Type | Transistor Driver |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Topology | Forward Converter |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Phases | 1 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 9 V ~ 18 V |
| Frequency - Switching | 700kHz |
| Duty Cycle (Max) | - |
| Synchronous Rectifier | No |
| Clock Sync | Yes |
| Serial Interfaces | - |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
Description: THERMISTOR PTC 10K AXIAL 5%
In Stock: 999
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
Description: LT 3000 1/4W 1K0 5%
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
Description: LT 3000 1/4W 2K0 5%
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
Description: LT 3000 1/6W 1K0 5%
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
Description: LT 3000 1/6W 5K1 5%
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM 10MSOP
In Stock: 0