| Part Number | REF3WIOTCOOLSETTOBO1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Main Purpose | AC/DC, Secondary Side |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Power - Output | 3W |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 600mA |
| Voltage - Input | 180 ~ 265 VAC |
| Regulator Topology | Flyback |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Board Type | Fully Populated |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | ICE3RBR4765JG |
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: REF DES 3W 5V FLYBCK ICE3RBR4765
In Stock: 8