| Part Number | A327P32Y5ZQ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | 3PDT |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Current Rating | 6A (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 11.38mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Ingress Protection | - |
| Features | Satin Chrome Actuator |
Manufacturer: Electroswitch
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
In Stock: 0
Manufacturer: Electroswitch
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
In Stock: 0
Manufacturer: Electroswitch
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
In Stock: 0
Manufacturer: Electroswitch
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
In Stock: 0