| Part Number | A327S1YCQ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | 3PDT |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Current Rating | 6A (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Actuator Type | Standard Round |
| Actuator Length | 10.41mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Ingress Protection | - |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
Manufacturer: Assmann WSW Components
Description: CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 6MLP
In Stock: 0
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 3DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR SOT23W
In Stock: 12000
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR SOT23W
In Stock: 0
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 3SIP
In Stock: 0
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 6MLP
In Stock: 0
Manufacturer: Allegro MicroSystems, LLC
Description: MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 6MLP
In Stock: 0