| Part Number | ZXLD1371QESTTC |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | DC DC Controller |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Supply (Min) | 8V |
| Voltage - Supply (Max) | 60V |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output / Channel | - |
| Frequency | 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Applications | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM SC70-6
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM SOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM 14DFN
In Stock: 3000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM 1A 14DFN
In Stock: 3000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM 14DFN
In Stock: 6000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM TSOT23-5
In Stock: 24000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM TSOT23-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM 6DFN
In Stock: 6000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER RGLTR DIM TSOT23-5
In Stock: 9000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC LED DRIVER REGULATOR 6DFN
In Stock: 0