Home Product Index Power Supplies - External/Internal (Off-Board) DC DC Converters VFK600-D24-S32
CUI Inc. VFK600-D24-S32
Part Number
VFK600-D24-S32
Description
DC/DC CONVERT ISO 1.5KV 32V 19A
CUI Inc
In Stock 62 pcs
    212.93250/pcs
  • 24 pcs
Product Parameter
Part NumberVFK600-D24-S32
Part StatusActive
TypeIsolated
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Number of Outputs1
Voltage - Output 132V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)19A
Power (Watts)608W
Applications-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency91%
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Size / Dimension7.84" L x 4.99" W x 1.54" H (199.1mm x 126.8mm x 39.1mm)