Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors SP1008R-822K
API Delevan Inc. SP1008R-822K
Part Number
SP1008R-822K
Description
FIXED IND 8.2UH 280MA 1.54 OHM
Product Parameter
Part NumberSP1008R-822K
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating271mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.54 Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Manufacturer: C&K
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 10MA 20V