essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| 部品番号 | ASK-3 |
|---|---|
| 部品ステータス | Active |
| タイプ | Clip, Bendable |
| タイプ属性 | - |
| オープニングサイズ | 0.234" (5.94mm) |
| 取付タイプ | Adhesive |
| 材料 | Aluminum |
| 色 | Silver |
| 長さ | 0.660" (16.76mm) |
| 幅 | 0.440" (11.18mm) |
| 高さ | 0.375" (9.53mm) |
| パネル穴サイズ | - |
| 材料の厚さ | - |
| 材質難燃性評価 | - |
| 接着剤 | Polyurethane Based (RMS-99) |
| 特徴 | - |