Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single STP300NH02L
STMicroelectronics STP300NH02L
Osa numero
STP300NH02L
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
MOSFET N-CH 24V 120A TO-220
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
STMicroelectronics
  • Viitehinta
    (Yhdysvaltain dollareina)
  • 1 pcs
Kaikki yhteensä:0 Unit Price:
0
Tavoitehinta:
Määrä:
Tuoteparametri
Osa numero STP300NH02L
Osan tila Obsolete
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 24V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 120A (Tc)
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 109.4nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 7055pF @ 15V
Vgs (Max) ±20V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 300W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.2 mOhm @ 80A, 10V
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)