Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - IGBT - Single STGW30H65FB
STMicroelectronics STGW30H65FB
Osa numero
STGW30H65FB
Kuvaus
IGBT 650V 30A 260W TO-247
Perhe
Transistorit - IGBT - Single
STMicroelectronics
    1.71000/pcs
  • 10 pcs
    1.53700/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero STGW30H65FB
Osan tila Active
IGBT-tyyppi Trench Field Stop
Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) 650V
Nykyinen - Collector (Ic) (Max) 30A
Nykyinen - Collector Pulsed (Icm) 120A
Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Teho - Max 260W
Energian vaihto 151µJ (on), 293µJ (off)
Syötteen tyyppi Standard
Gate Charge 149nC
Td (päällä / pois) @ 25 ° C 37ns/146ns
Testausolosuhteet 400V, 30A, 10 Ohm, 15V
Käänteinen palautusaika (trr) -
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)