Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 6.3YXH1000MEFCTA8X16
Rubycon 6.3YXH1000MEFCTA8X16
Osa numero
6.3YXH1000MEFCTA8X16
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 6.3YXH1000MEFCTA8X16
Osan tila Active
kapasitanssi 1000µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 504mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 840mA @ 100kHz
impedanssi 87 mOhm
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)